ЯК

ПРОХОДИТИ ПОЛІГРАФ

Ваш перший тест на поліграфі

Ранок звичайного робочого дня. Ви тільки що приїхали для проходження свого першого тесту на поліграфі. Ви добре виспалися вночі і нормально поснідали. Ви відчуваєте себе добре. Ви швидше за все трохи хвилюєтеся перед тестом. Минулого тижня пропали гроші, зі столу вашого начальника, і декільком співробітникам, в тому числі і Вам, було запропоновано пройти тест на поліграфі.

Кабінет для проходження поліграфа виглядає дуже просто. На стінах кілька невиразних фотографій, два стільці, стіл і крісло для проходження тесту. На столі перед вами ноутбук, до якого приєднаний поліграф з проводками і трубками. Все акуратно розкладено на плоскій поверхні. Поліграфолог вітає Вас і знизує Вашу руку, потім питає, чи проходили Ви таку процедуру раніше. Ви відповідаєте, що ніколи раніше не проходили тест. Вам пропонують сісти в стілець обличчям до поліграфологові. Ця частина перевірки, як і всі етапи тесту, також записується за допомогою засобів аудиовідеозапису. Вам потрібно розуміти, що це одна з умов перевірки.

«Мене звуть Юрій і я буду допомагати Вам пройти тест на поліграфі. Перш за все, дозвольте мені розповісти Вам дещо про себе … ». Поліграфолог розповідає Вам про себе, про свою освіту, досвід роботи та інших необхідних даних.


Введення в процедуру тесту

«Тепер я збираюся пояснити Вам, що ми будемо робити сьогодні. Цей тест триватиме близько 3-х годин тому, будь ласка, влаштуйтеся зручніше. Якщо Вам потрібно буде зробити перерву, просто дайте мені знати про це. Якщо Ви захочете води, я можу налити Вам. Перше, що я збираюся зробити, це зібрати деяку інформацію про Вас. У тому числі наявність хвороб, психологічних методів лікування, прийом ліків, і іншу інформацію, що може вплинути на Ваш тест. Після цього я збираюся розповісти Вам, як працює поліграф. Далі, ми будемо обговорювати причини, за якими Ви тут, і я дам Вам можливість щось пояснити про ситуацію з пропажею грошей. Після того, як Ви закінчите свою розповідь, я буду складати серію питань, на які Ви будете відповідати «так» і «ні». Ці питання потрібні для того, щоб переконатися, що інформація, яку Ви розповіли, правдива. Я буду записувати ці питання в комп’ютер, а потім задам Вам їх на поліграфі і попрошу відповісти на них чесно. На тесті не може бути ніяких несподіваних питань, тому я повинен знати, що Ви розумієте всі питання, які Вам будуть задані. Після того як ми обговоримо ці питання, я приєднаю до Вас датчики поліграфа і ми почнемо тест. Ми перевіримо ці питання від 3-х до 5-ти разів. Це потрібно, щоб зібрати достатньо даних для правильного висновку. Єдина частина цього тесту, яка може викликати у Вас незручність – це манжета кров’яного тиску, яка будуть накачана приблизно 5 хвилин. В цей час Ваша рука буде стискатися і це приносить певний дискомфорт. Це не зашкодить Вам. Ваша рука буде відчувати себе прекрасно, як тільки закінчиться тест. У Вас є будь-які питання про те, що ми будемо робити сьогодні? ».

Ви відповідаєте, що у Вас немає питань, але ви турбуєтеся, що Ваше хвилювання негативно позначиться на результатах перевірки. Поліграфолог відповідає, що він розуміє Ваше хвилювання і що він очікував такого стану. «Поліграф не вимірюється хвилювання.» – він Вам скаже. І це правда.

Після того, як Ви підпишіть документи (медичну анкету і заяву про добровільну згоду), поліграфолог починає ставити питання про Вас … стан здоров’я, сімейний стан, де працюєте і ким, де Ви живете, Вашому кримінальному досвіді, та інше. Ви розумієте, що співбесіду до тесту є дуже ретельним. Ви турбуєтеся трохи через те, що пили алкоголь в минулі вихідні, однак поліграфолог запевняє, що це не вплине на тест.

Далі поліграфолог розповідає про те, як працює поліграф: «Тепер я збираюся розповісти Вам, як поліграф визначає, що ми обманюємо. Наші тіла знаходяться під контролем вегетативної нервової системи, яка дбає про основні функції життєдіяльності нашого тіла, як працює серце, дихання, температура тіла, і так далі. Ми не маємо свідомого контролю над цією частиною нашого тіла. Вона працює автономно від нашого бажання. Коли Ваше тіло потребує підстроювання, вона (автономна нервова система) робить це сама по собі. Наприклад, якщо Ви вийшли на вулицю, де температура -20, Ваше тіло почне трясти, і температура тіла буде збільшуватися. Ця ж система активує потові залози шкіри, щоб допомогти знизити температуру тіла. Це спосіб збереження Вашого тіла здоровим. Коли Ви тренуєтеся, Ваш організм розпізнає, які м’язи Ви використовуєте, а м’язам потрібно «паливо» для роботи. Це «паливо» поставляється через кровопостачання, тому, коли Ви робите вправи, автономна нервова система прискорює серцебиття, щоб Ваші м’язи отримували більше “палива”. Таким чином, автономна нервова система робить зміни у Вашому тілі, щоб тримати його в безпечному і комфортному стані. На сьогоднішньому тесті поліграф фіксуватиме роботу автономної нервової системи. Через деякий час Ви будете приєднані до датчиків поліграфа і я задам Вам кілька запитань. Я буду спостерігати, як Ваша автономна нервова система реагує на ці питання. Та частина тіла, яка буде видавати інформацію для поліграфа, не може бути Вами проконтрольована, тому я отримаю необхідну інформацію, хочете Ви того чи ні ».

Поліграфолог продовжує. «Наші тіла мають унікальний спосіб захистити себе, коли нам загрожує щось або коли ми знаходимося в небезпеці. Наприклад, якщо Ви йдете по стежці і побачите гадюку, Ваше тіло відреагує на змію. Причиною такої реакції є те, що Ваш мозок сприймає цю змію в якості потенційної загрози – її укус може бути болючим, і автономна нервова система включає певні зміни, щоб допомогти Вам підготуватися до подальших дій, спрямованих на запобігання небезпеки. Адреналін викидається в Вашу кров, більше крові направляється в м’язи в разі, якщо це необхідно. Ваш травний процес сповільнюється, змінюється дихання і потові залози шкіри стають більш активними. Так наші тіла природно реагують, коли ми стикаємося з небезпекою. Точно також відбувається на тесті на поліграфі. Я поясню”.

«При проходженні поліграфа люди обманюють, як правило, з однієї причини. Вони зробили щось неправильно. Вони розуміють, що якщо те, що вони зробили дізнаються інші – їх можуть покарати. Покарання може бути різним: тюремне ув’язнення, зіпсовані відносини з близькими людьми, втрата роботи або грошей. Природно, люди не хочуть бути покараними за свої вчинки. А як можна уникнути покарання? Зробити так, щоб про вчинок ніхто не дізнався. Тому люди починають дурити на поліграфі щодо тих вчинків, за які відчувають можливе покарання. Обман на поліграфі – це просто спосіб захистити себе, тримати себе у безпеці. Так само, як в прикладі зі змією, мозок буде намагатися вивести людину з цієї небезпеки шляхом створення реакції самооборони. Поліграфолог побачить цю відповідь на поліграфі, так як автономна нервова система буде мобілізувати ресурси організму в момент появи небезпеки (питання). Цю реакцію автономної нервової системи ніхто не може зупинити чи проконтролювати. »

«У Вас є якісь питання» – запитує поліграфолог. «Ні, мені все зрозуміло» – відповідаєте Ви.


Передтестова бесіда

На цьому етапі поліграфолог почне обговорювати деталі Вашої справи. Ви говорите поліграфологові, що нічого не знаєте про зниклі гроші. Ну, швидше за все це не зовсім вірно. Ви чули слух про співробітника, у якого були фінансові проблеми і який попросив Вас позичити йому гроші в той же день, коли пропали гроші зі столу Вашого начальника. Ви вирішили розповісти про цей факт поліграфологові. Також Ви розповіли все, навіть незначні деталі, які можливо належать до цієї події. Тепер Ваша совість чиста. Ви впевнені, що більше у Вас немає інформації про зникнення грошей. Поліграфолог запитує про те, чи були у Вас раніше в житті ситуації, коли Ви крали або робили щось подібне. Ця інформація допомагає зробити висновок про Вашу причетність або непричетність. Ви впевнені, що у Вас в біографії немає таких вчинків, тому і ці питання Вас не турбують.

Далі, поліграфолог записує складені питання в комп’ютерну програму. Він задає Вам складені питання ще раз. Ви відчуваєте себе більш комфортно. Тепер Ви знаєте, що на ці питання Ви зможете відповісти без проблем. Ви починаєте потроху заспокоюватися. Ви зрозумієте, що ймовірно все, хто проходить поліграф, відчувають приблизно те ж саме.


Етап перевірки

На цьому етапі поліграфолог попросить Вас присісти на крісло і почне одягати датчики поліграфа. Гумові трубки поміщені навколо грудей і живота. Вони будуть записувати Ваше дихання. Манжета кров’яного тиску буде обгорнута навколо плеча. Цей датчик буде фіксувати зміни артеріального тиску і пульсу. Деякі дроти будуть приєднані до Вашої руці, або до пальців або до долоні. Ці датчики будуть записувати зміни активності Ваших потових залоз. Є також датчики, на які Ви сідаєте і які підкладаються під Ваші руки і ноги. Вони потрібні для того, щоб записувати будь-які рухи або м’язові скорочення під час перевірки. Ви будете сидіти так, щоб не бачити поліграфолога – поверненим до порожньої стіни. Це дозволить Вам не відволікатися в ході перевірки.

Вам пояснять, що Ви повинні сидіти абсолютно нерухомо і не розмовляти під час тесту. Вам необхідно дивитися прямо перед собою. На питання відповідати тільки «так» або «ні». Під час тесту Вас просять не зітхати глибоко. Манжета кров’яного тиску накачується повітрям і Вас попереджають, що перший тест починається.

Поліграфолог починає ставити Вам ті питання, які Ви разом обговорили раніше в бесіді. Вам легко відповідати на ці питання, тому що Ви вже відповіли на них. Під час першої послідовності питань у Вас затекла рука і Ви змінили її положення. Поліграфолог побачив це і нагадав Вам про необхідність сидіти спокійно і не рухатися. Хвилин через п’ять, перший тест закінчиться і повітря буде випущений з манжети на руці. Вам нададуть якийсь час відпочити від тесту. Такий же тест повторюється від 3 до 5 разів. Після кожного тесту Вам дають час відпочити. Нарешті, поліграфолог знімає манжету кров’яного тиску з Вашої руки і каже, що фаза перевірки завершена і графіки вже записані.


Післятестова бесіда

Після аналізу графіків, отриманих в ході тесту, поліграфолог каже, що Ви пройшли свій тест на детекторі брехні, і що Ви можете йти.

Якби була проблема, то поліграфолог попросив би Вас пояснити, чому Ви не змогли пройти питання тесту. Ви отримаєте можливість пояснити, чому у Вас виникли проблеми в тесті. Ці проблеми можуть виникнути через те, що Ви вкрали гроші, або може бути тому, що Ви знаєте більше про зниклі гроші, але не розповіли все до початку тесту. Можливо, Ви навіть знаєте, хто взяв гроші, але вважали за краще промовчати. Це Ваш останній шанс дати пояснення, перш ніж тест буде завершено.

Якщо поліграфолог за отриманими графіками не може прийти до однозначного висновку, Вам може бути запропоновано зробити перерву і повернутися до нової серії питань. Це потрібно для того, щоб зібрати більше даних для прийняття об’єктивного рішення по тесту.


Примітки

Вищевикладений сценарій дещо спрощується з фактичним проходженням поліграфа (детектора брехні). Ця процедура може зайняти від 1 до 3 годин від початку до кінця. Незважаючи на те, що встановлюються протоколи для проведення тестувань на поліграфі, багато експертів можуть використовувати варіації базової техніки, грунтуючись на особистому досвіді.

polytest-logos-white

У нас вузький список послуг. Ні продажу обладнання або навчання нових фахівців. Ми не знімаємось на ТБ, не створюємо професійні організацій. У нас немає академічних ступенів. Ми не заявляємо, що ми кращі фахівці в Україні. Але ми з упевненістю можемо сказати, що у нас достатньо знань і досвіду, щоб вирішити практично будь-яку проблему замовника.

Copyright 2015-2020. Все права защищены.


Разработка и продвижение сайтов SEO2
Call Now Button