ТО, ЩО ВИ ДІЙСНО

ПОВИННІ ЗНАТИ ПРО ПОЛІГРАФ

Поліграф використовується з метою детекції брехні і є інструментом, який відстежує і записує різні реакції симпатичної і парасимпатичної нервової системи в той час, як ряд ретельно підготовлених і складених за певними правилами питань задаються обстежуваному особі.

Ці реакції включають в себе зміни артеріального тиску, частоти пульсу, електро-шкірної активності і дихання, але можуть включати в себе додаткові компоненти, наприклад, як вимірювання об’єму крові і датчики руху. Термін «поліграф» походить від грецьких слів “полі” (багато) і “граф” (писати) – в дослівному перекладі «многопісец». Назва походить з того, що дане обладнання одночасно реєструє, вимірює і записує фізіологічні показники людського організму.

Поліграф є науково-обґрунтованим інструментом, який використовується поліграфологом в ході тесту з метою перевірки правдивості заяв людини, який проходить тест. Середня точність поліграфа, якщо тест проведено правильно, буде перевищувати 90%.

Точність поліграфа в значній мірі залежить від наступних елементів:

  • метод, який використовується експертом;
  • освіту поліграфолога (див. “Як вибрати поліграфолога”);
  • скільки питань було задано в ході перевірки. Чим більше питань, тим менше точність. Використання тільки одного питання буде давати найвищий рівень точності, який тільки може бути досягнутий. Більшість сучасних методик розроблені для перевірки одного «конкретного питання». Додавання навіть одного додаткового питання подвоює частоту помилок;
  • правильності складання питання. Питання повинні бути сформульовані відповідно до певних правил. (Див. “Правила складання питань”).

Сучасні стандарти поліграфології вимагають, щоб точність методики перевірки була, по крайней мере, 90%. Ця методика повинна бути затверджена Американською асоціацією Поліграфологів. Переконайтеся, що Ваш поліграфолог використовує перевірену техніку на детекторі брехні.

Фактична марка і модель поліграфа, який використовується, не такий критичний, як вищевказані елементи. Хороший експерт може забезпечити надійні поліграфологічні послуги, використовуючи будь-який калібрований поліграф. Чому Важливо використовувати затверджені методи тестування?

Методи, затверджені Американською асоціацією поліграфологів, мають точність більш 90%. Всі ці методи пройшли наукове обгрунтування і ретельну перевірку як в лабораторних, так і польових умовах. Існують і інші методи, які не були затверджені офіційно. Ці методи теж можуть вирішити проблему тестування, але їх точність не буде настільки високою.


Такого поняття, як «детектор брехні», не існує.

Люди брешуть з різних причин. Деяка брехня називається невинною, як: «Мені йде ця кофтинка?». Інша брехня може бути більш серйозною, як: «Ні, я не крав зниклі гроші». А щось середнє, наприклад; «Так, у мене великий досвід роботи з цією програмою». Насправді, дуже мало відбувається в мозку, коли ми говоримо неправду. Там немає такого поняття, як типова «реакція обману». Іншими словами, коли Ви обманюєте, це не означає, що Ви будете мати якусь специфічну реакцію на неправду. Так, якщо поліграф не фіксує брехню, що ж він реєструє? Еволюція людей (і тварин) привела до появи великої кількості механізмів самозахисту. Ці механізми спрацьовують щоразу, коли ми знаходимося в небезпеці або нам щось загрожує. Наприклад, якщо Ви натрапили на отруйну змію, Ваш мозок швидко відреагує на це, тому що змія може заподіяти Вам шкоду. Ця реакція відбувається автоматично. Ініціюється програма самозахисту Вашого організму: виділяється адреналін, щоб поліпшити Вашу пильність, частішає пульс, щоб додаткова кров прямувала до м’язів в разі, якщо Ви повинні захищати себе фізично, Ваші шкірні залози стають активнішими, Ваш травний процес сповільнюється, у Вас змінюється дихання. Після цих стрімких змін Ви більш підготовлені до потенційної небезпеки, ніж були кілька секунд назад. Даний механізм самозахисту активізувався без участі Вашої свідомості.

Причина, по якій людина говорить неправду, є більш важливою на поліграфі ніж сама брехня. Коли ми робимо щось неправильно, наприклад, робимо злочин або робимо те, що не можна було робити, ми розуміємо, що якщо нас зловлять, ми будемо покарані за це. Це покарання може бути різним: позбавлення волі, збентеження, втрата справжньою або майбутньої роботи, втрата грошей або відносин. Інстинкт самозбереження змушує нас хотіти піти від цього покарання – тому ми обманюємо. Іншими словами, обман є актом самооборони. Зазвичай ми обманюємо для того, щоб уникнути покарання. Якщо нас зловлять на обмані – це означає що ми будемо покарані. Наше розуміння наслідків обману включає механізм самооборони організму. Поліграф – це тонко настроєний інструмент, який реєструє реакції симпатичної і парасимпатичної нервової системи людини і здатний вловити включення механізму самозахисту в процесі обману. Поліграф реєструє Хіба не брехня, а механізм самооборони, який включається при наявності небезпеки. Наше тіло створює цю реакцію, щоб уникнути наслідків нашого вчинку.

Ще один елемент, який дає можливість визначати приховану інформацію, називається “когнітивний дисонанс”. Зазвичай люди говорять правду, оскільки це не вимагає ніяких зусиль. Коли ми брешемо, ми повинні змусити себе це робити, а це провокує конфлікт в нашому організмі. Цей конфлікт всередині нас породжує реакцію, тому що ми змушені свідомо боротися зі своїм нормальною поведінкою. В результаті цього конфлікту відбуваються певні зміни, які реєструються за допомогою поліграфа.


Чи можна обдурити сучасний поліграф?

Сучасний поліграф реєструє зміни симпатичної і парасимпатичної нервової системи. Це частини автономної нервової системи, які працюють незалежно від нашої свідомості. Наприклад, Ваші легені і серце продовжує працювати навіть тоді, коли Ви спите і Вам не потрібно замислюватися про це. Роботу цих органів свідомо можна трохи змінити, але будь-який практикуючий поліграфолог навчений виявляти людей, які намагаються це зробити. Малоймовірним є той факт, що люди можуть обдурити поліграф, але це можливо. Точність сучасних методик складає більше 90%. Більшість експертів в даний час використовують датчики виявлення протидії, які легко ідентифікують людей, які намагаються змінити результат перевірки. На жаль, багато чесних людей не проходять тести тільки через те, що намагалися впливати на хід перевірки. Ці люди начиталися інформації про те, як вплинути на хід перевірки з різних інтернет-ресурсів. Якщо поліграфолог виявляє спроби протидії, він припиняє такий тест з негативним результатом. Іншими словами, методи протидії, які вказані в інтернеті, не дозволяють спотворити результат перевірки. Недавні дослідження 2008 – 2009 років встановили, що більшість людей, які намагалися використовувати методи протидії, отримували ще більш негативні результати (мається на увазі бальна оцінка, яка вказує на обман). Використання ліків теж не допомагає пройти тест, так як такий тест зазвичай безрезультатний. У таких випадках призначається повторна перевірка.

polytest-logos-white

У нас вузький список послуг. Ні продажу обладнання або навчання нових фахівців. Ми не знімаємось на ТБ, не створюємо професійні організацій. У нас немає академічних ступенів. Ми не заявляємо, що ми кращі фахівці в Україні. Але ми з упевненістю можемо сказати, що у нас достатньо знань і досвіду, щоб вирішити практично будь-яку проблему замовника.

Copyright 2015-2020. Все права защищены.


Разработка и продвижение сайтов SEO2
Call Now Button