ІСТОРИЧНА

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОЛІГРАФ

Написав есе під назвою “Ефективні схеми запобігання вуличних грабежів і припинення інших нічних порушень” (англ. “An Effectual Scheme for the Immediate Preventing of Street Robberies and Suppressing all Other Disorders of the Night”), в якому він згадав, що вимір пульсу підозрілого людини з метою відрізнити правду від брехні було б як не можна зручно, ефективно і гуманно. Ця пропозиція Дефо було першим і досить розумним пропозицією використовувати медичні знання в боротьбі проти злочинності.


Даніель Дефо


Розкрив феномен, відомий нині як шкірно-гальванічний рефлекс – мимовільна (рефлективне) зміна електричного опору шкіри в зв’язку з впливом різних подразників (стимулів) або психічними переживаннями. Серед відомих світових учених, які зробили істотний внесок у дослідження шкірно-гальванічного рефлексу – грузин Іван Романович Тарханов (1846-1908), француз Шарль Самсон Фер (1852-1907), німець Георг Стікер (1860-1960) і швейцарець Отто Верагут (1870 1944).


Марі Габріель Ромен Вігуру


Довів, що в залежності від величини емоційної напруги змінюється ряд фізіологічних показників. Винайшов кілька видів плетизмографа (грец. “Plethysmos” – наповнення, збільшення + грец. “Grapho” – писати, зображати) – приладу для реєстрації змін об’єму кінцівок за різного кровонаповнення.


Анжело Моссо


Створив клінічний поліграф – прилад, за допомогою якого стало можливим медичний огляд з одночасним фіксуванням всіх коливань судинних пульсов (променевого, венозного і артеріального) Гравірувальною голкою на барабані, що обертається з закопченої папером.


Джеймс Макензі


У 1895 році італійський тюремний лікар-психіатр, піонер-кримінолог, Чезаре Ломброзо (1835-1909), використовував перший в історії прилад для детекції брехні – гідросфигмограф. Цей прилад реєстрував у обстежуваної людини зміни тиску крові і частоти пульсу після того, як йому ставилися питання, релевантні до скоєного злочину.


Чезаре Ломброзо


У 1914 році італієць Вітторіо Бенуссі (1878-1927) використовував прилад для реєстрації дихання при проведенні допитів підозрюваних в скоєнні злочину. У розцінювалися як інформативні показники частота і амплітуда дихання, реєструвалися за допомогою приладу – пневмографа (грец. “Pneuma” – дихання + грец. “Grapho” – писати, зображати). Бенуссі визначав правду й брехню, використовуючи т. Н. “Співвідношення тривалості вдиху і видиху”.


Вітторіо Бенуссі


Перший поліграф (детектор брехні), придатний для розслідування злочинів, був створений в 1921 році студентом-медиком Каліфорнійського університету й співробітником Поліцейського департаменту американського міста Берклі, штату Каліфорнія – Джоном Ларсоном (1892-1965).

Поряд з поліграфом, доктор Ларсон використовував тест / наукову процедуру, розроблену в 1915 році доктором Вільямом Марстоном (1893-1947) в Гарвардській психологічній лабораторії і застосовується їм у різних розслідуваннях під час Першої світової війни. Доктор Ларсон модифікував процедуру доктора Марстона і застосовував її в поліцейській справі Поліцейського департаменту міста Берклі, починаючи з 1921 року. Метод інтерв’ювання Джона Ларсона відомий під назвою релевантна / нерелевантна процедура, полягав у постановці запитань, які стосуються й не стосувалися розслідуваної злочину.

Перша згадка про використання детектора брехні для захисту комерційних інтересів датується 1923 роком. Американський поліграфолог Джон Ларсон, за проханням господарів ряду магазинів, провів обстеження 38 співробітників жіночої статі для того, щоб виявити, хто з них крав товари з магазину. Результати перевірки однієї з жінок викликали підозру, оскільки вона відреагувала набагато сильніше на питання про крадіжки, ніж інші підозрювані. Після пред’явлення підсумків тестування вона зізналася в систематичних крадіжках.


Джон Ларсон


У 1925р. Кілер (студент психології Стенфордського університету, співробітник поліцейського департаменту міста Берклі), уніс два істотні вдосконалення до поліграфа Ларсона: металевий сильфон для високоякісної реєстрації змін кров’яного тиску, пульсу й дихання, і кімограф, який дозволив поліграмному паперу рухатися під пишучими перами поліграфа з постійною швидкістю.

У 1948 році Леонард Кілер заснував Поліграфологічний інститут Kіллера, який розташовувався на вулиці Огайо в місті Чікаго – перший в світі навчальний заклад із підготовки поліграфологів. Інститут випустив безліч видатних експертів в області поліграфології.

1936 Кілер додав третій компонент до свого поліграфа – психогальванометр – пристрій для вимірювання змін опору шкіри.

1931 Отримав патент на винайдений ним поліграф.

У 1944 році, в таборі військовополонених, розташованого в парку «Папаго» (штат Арізона, США), один з полонених членів екіпажу німецького підводного човна був задушений. Слідчі не могли розкрити злочин, тому полковник Ралф Пірс запросив до табору відомого поліграфолога Леонарда Кілера, про успішну роботу якого чув. Результати перевірок на детекторі брехні, проведених Кілером, вказали на причетність семи полонених до скоєння злочину.

Август 1945 року, в Форте Гетті (штат Род-Айленд, США), полковник Пірс, Кілер та інші поліграфологи скористалися детектор брехні для перевірки декількох сотень німецьких військовополонених, з яких потрібно було відібрати кандидатів на поліцейські посади в повоєнній Німеччині.


Леонард Кілер


Юрист за освітою – один з найвідоміших в світі поліграфологів і фахівців з проведення допитів, автор низки всесвітньовідомих підручників із даних дисциплін. Рід створив т. Зв. “Поліграф Ріда”, який крім кров’яного тиску, пульсу, дихання і опору шкіри реєстрував також м’язову активність рук, стегон і ступень за допомогою сенсорів рухів, вмонтованих під підлокітниками і сидінням поліграфологічного крісла. Джон Рід розробив знамениту опитну методику – Методику контрольних питань Ріда, включивши контрольне запитання в існуючу релевантність / іррелевантние методику. Рід вважається “батьком контрольних питань».


Джон Рід


1947 відкриття Школи детекції брехні Бекстера (м Сан Дієго, США)

1960 Директор, Клів Бекстер (також Клів Бакстер), вніс величезний вклад в розвиток психофізіологічної детекції брехні, створивши Методику порівняння зон Бекстера. Бекстер також є автором першої в світі системи цифрової оцінки поліграм. Методика порівняння зон і система цифрової оцінки поліграм стали стандартом в області детекції брехні в усьому світі.


Клив Бэкстэр


polytest-logos-white

У нас вузький список послуг. Ні продажу обладнання або навчання нових фахівців. Ми не знімаємось на ТБ, не створюємо професійні організацій. У нас немає академічних ступенів. Ми не заявляємо, що ми кращі фахівці в Україні. Але ми з упевненістю можемо сказати, що у нас достатньо знань і досвіду, щоб вирішити практично будь-яку проблему замовника.

Copyright 2015-2020. Все права защищены.


Разработка и продвижение сайтов SEO2
Call Now Button