Що вказується у звіті по поліграфологічному тестуванню і навіщо це потрібно?

tass_20442183-pic905-895x505-59358.jpg


Поліграфологічне тестування – це комплексний, багатоетапний процес взаємної роботи тестуємого і поліграфолога з використанням поліграфа. Результатом, тобто, кінцевим етапом цієї роботи, являються висновки по проведеному тестуванню, які відображаються у звіті або заключенні. Чому звіт по проведеному тесту важливий і чи потрібен він взагалі? Працюючи багато років із замовниками, фізичними або юридичними особами, неодноразово доводилось чути про те, що хтось із них уже стикався раніше з поліграфом, замовляв перевірку і отримував від поліграфолога результати, в кращому випадку, у вигляді якогось папірця або листа на e-mail з незрозумілим текстом, а в гіршому випадку – в усній формі, по типу: тестуємий «обманював» або «не «обманював». В результаті, замовник витрачав кошти, не вирішував свою проблему і врешті-решт відчував себе обманутим таким «поліграфом». Чи можна вірити результатам і достовірності такої перевірки в цілому? Тому, тестування, проведене на поліграфі без наданого стандартизованого звіту – це шахрайство,  яке, на жаль, не карається у нашій країні.

Під результатами перевірки на поліграфі завжди потрібно розуміти звіт, тобто, документ, який містить в собі інформацію, необхідну для розгляду замовнику. Яка структура цього звіту і що там повинно бути? Такий звіт завжди надається у нередагованому форматі, наприклад PDF, для уникнення будь-яких подальших виправлень у ньому.

У заключенні, в обов’язковому порядку, вказується наступна інформація:

  1. Адресат або особа, кому адресовані результати перевірки.
  2. Інформація про дату і місце проведення тестування.
  3. Особисті дані тестуємого, а саме його ПІБ та інформація про народження. Також важлива наявність чіткого фото тестуємого, зробленого при проведенні перевірки.
  4. Психофізіологічний стан досліджуваного при проведенні перевірки і наявність чи відсутність будь-яких захворювань (психічних або фізіологічних), перешкоджаючих тестуванню.
  5. Цілі проведення перевірки, а саме, у зв’язку з чим проходила перевірку людина.
  6. Яке обладнання, програмне забезпечення і які датчики використовувались при проведенні поліграфологічного дослідження. Тут дуже важливо розуміти, що є основні, а є додаткові датчики для оцінки психофізіологічних реакцій. Якщо у звіті не вказано наявності датчиків фіксації шкірно-гальванічних реакцій, датчика фіксації артеріального тиску і датчиків фіксації грудного та діафрагмального дихання, датчика тремору то проведене поліграфологічне тестування не може вважатися достовірним і  результати повинні бути анульовані як невалідні!
  7. Методики, які використовував поліграфолог при проведенні дослідження, при цьому, методики повинні відповідати профільній освіті поліграфолога і відповідний диплом повинен бути відображений у звіті або додатку до заключення.
  8. Описання процедури тестування, зокрема, пояснення досліджуваного, при їх наявності, відносно перевірочних запитань.
  9. Всі перевірочні запитання, які задавав поліграфолог в ході перевірки, відносно розслідуваної ситуації або цілей тесту. Питання повинні відображатися у звіті один в один, як вони звучали в ході тестування.
  10. Відповіді досліджуваного на основні перевірочні питання – «так» або «ні» і оцінка відповідей поліграфологом – відповідь «правдива» або «неправдива».
  11. Емпірична оцінка відповідей шляхом математичного обрахунку поліграм програмою поліграфа для кожного тесту (блоку запитань) окремо. Якщо відсутня така бальна оцінка, достовірність перевірки можна ставити під сумнів в силу суб’єктивного впливу поліграфолога, який проводив тестування, на результат. Більш того, в цьому аналізі ПІБ тестуємого, дата проведення тестування, час проведення аналізу графіків, вибрані методики для тесту, основні перевірочні питання, ПІБ поліграфолога – повинні повністю співпадати з даними, які вказані у текстовій частині заключення. Виглядає цей аналіз поліграм так:
  12. Наявність протидії: фармакологічної, фізіологічної, психологічної, – якщо вона була.
  13. ПІБ поліграфолога, який проводив перевірку і його підпис під аналізом висновків.
  14. Заява про добровільну згоду на проходження поліграфологічного тестування, підписана досліджуваним власноручно.
  15. Документи, які підтверджують кваліфікацію поліграфолога.

Пункти, вказані вище, обов’язкові для будь-якого заключення по проведеному тестуванню, оскільки вони свідчать:

  • про професіоналізм поліграфолога;
  • про його неупереджене ставлення до досліджуваного чи замовника;
  • про надання повної інформації замовнику про те, що відбувалось в процесі дослідження;
  • про відкритість і готовність поліграфолога брати повну відповідальність за висновки, які він зробив по підсумкам перевірки.

Слід також відмітити, що, коли замовник не отримує подібного заключення від поліграфолога, він фактично, після проведеної перевірки, не зможе ніде використовувати результати поліграфа в цілях свого захисту, наприклад: при доказах своєї непричетності, при необхідності відшкодування шкоди причетною особою, при розвідному процесі і т.п. Більш того, як доповнення до результатів перевірки, замовник, при наявності бажання, може, без будь-якої грошової плати, отримати повне відео тестування (з фіксуванням часу) і поліграми (графіки).

В заключення, ще раз підкреслюємо, тест на поліграфі, без наданого звіту, не може вважатися проведеним повністю. Відносно строків формування заключення по перевірці, важливо знати, що навіть найскладніший тест, не може по часу його проведення перевищувати 3-4-х годин, а час аналізу отриманих результатів і формування навіть найскладнішого звіту, займає не більше 3-х годин. Фактично, замовник повинен отримувати результати по проведеній перевірці в день проведення тестування або, максимум наступного дня після дослідження, але ніяк не пізніше!

Сподіваємось, інформація буде Вам корисна для того, щоб Ви могли отримувати максимально якісні результати своїх перевірок лише у висококваліфікованих поліграфологів.

polytest-logos-white

У нас вузький список послуг. Ні продажу обладнання або навчання нових фахівців. Ми не знімаємось на ТБ, не створюємо професійні організацій. У нас немає академічних ступенів. Ми не заявляємо, що ми кращі фахівці в Україні. Але ми з упевненістю можемо сказати, що у нас достатньо знань і досвіду, щоб вирішити практично будь-яку проблему замовника.

Copyright 2015-2020. Все права защищены.


Разработка и продвижение сайтов SEO2
Call Now Button