ЯК

ВИБРАТИ ПОЛІГРАФОЛОГА

Будь-яка людина, планує замовити послуги поліграфолога, стикається з проблемою, яку вирішує навмання: «Де замовити перевірку на поліграфі в Києві?». Спробуйте написати простий пошуковий запит «детектор брехні Київ». Ви виявите, що рекламні слогани, інформація на сайтах практично повторюють один одного. Непідготовлений людина вибирає за принципом: «Гарний сайт, замовлю тут». Такий принцип часто не виправдовується. Щоб трохи спростити завдання клієнтів, експерти компанії «Polytest» підготували даний матеріал. Ми сподіваємося, що ця інформація допоможе читачеві знайти хорошого поліграфолога.

Первинна підготовка поліграфолога

Переконайтеся, що поліграфолог закінчив спеціальні курси з підготовки поліграфологів. Деякі люди, які працюють на ринку України, закінчили дистанційні або прискорені курси. Дані курси можуть дати загальне уявлення про професію поліграфолога і не розраховані на навчання кваліфікованих фахівців. Попросіть поліграфолога, якого Ви плануєте найняти, повідомити які саме курси він закінчив, форму і тривалість навчання.


Кількість питань для перевірки

Найточніша перевірка – це тест, який перевіряє одне питання. У спеціальних тестах перевіряється 3 питання об’єднані однією темою. Точність кадрових перевірок (скринінг) менше через те, що кількість перевірених часом збільшується. На таких перевірках перевіряється не більше 6 тем. Рекомендуємо уникати співпраці з поліграфологами, що обіцяють перевірити десять і більше питань в ході однієї кадрової перевірки або більше трьох питань в ході спеціального тесту. Швидше за все такі тести будуть проведені кустарними методиками. Результат таких тестів не можна довіряти.


Письмові звіти

Не довіряйте експерту, який не надає письмові звіти про проведені тестах. За підсумком перевірки готується письмовий висновок. Документ повинен включати: цілі тесту, питання, задані в ході перевірки, відповіді випробуваного, думка поліграфолога щодо правдивості або брехливості відповідей.


Досвід роботи поліграфолога

Переконайтеся, що людина, яку Ви плануєте найняти, має достатній досвід. Чим більше у поліграфолога досвіду роботи, тим більша ймовірність того, що експерт може впоратися з будь-якою ситуацією і вирішити проблему тестування.


Гучні обіцянки

Рекомендуємо уникати компаній або поліграфологів, які гарантують 100% достовірність результатів тестів. Середня достовірність сучасних методик становить 87% – 95%. На таку точність можна розраховувати якщо Ви звернулися до кваліфікованого фахівця, який працює методиками, затвердженими Американською асоціацією поліграфологів. Заяви про 100% достовірності результату – це маркетингових хід для залучення нових клієнтів. Він розрахований на непідготовлених людей.


Членство в професійних співтовариствах

Єдиний спосіб бути в курсі нововведень професії – це належати до професійної організації, яка встановлює вимоги для членства, встановлює критерії сертифікації, надає можливість безперервної освіти. Існують чотири надійних організації: American Polygraph Association (APA), American Association of Police Polygraphists (AAPP), National Polygraph Association (NPA), Global Polygraph Network (GPN). Чи не рекомендуємо наймати експерта, який не належить, по крайней мере, до однієї з цих організацій.

Безперервна освіта

Технологія розвивається. Методи, устаткування в детекції брехні часто оновлюються. Якщо поліграфолог має великий досвід, але він / вона не використовують новітні технології, затверджені формати тестів, то проведений таким фахівцем тест може бути неякісним. Запитайте поліграфолога, які методики будуть використані і хто затвердив дані методики. Ми рекомендуємо методики затверджені Американською Асоціацією Поліграфологів.


Контроль якості

Єдиний спосіб бути в курсі нововведень професії – це належати до професійної організації, яка встановлює вимоги для членства, встановлює критерії сертифікації, надає можливість безперервної освіти. Існують чотири надійних організації: American Polygraph Association (APA), American Association of Police Polygraphists (AAPP), National Polygraph Association (NPA), Global Polygraph Network (GPN). Чи не рекомендуємо наймати експерта, який не належить, по крайней мере, до однієї з цих організацій.


Вид досвіду роботи

Деякі експерти мають багато досвіду роботи, але цей досвід може не підходити саме до Вашого випадку. Тобто поліграфолог може бути кваліфікованим в одній області перевірок, але малодосвідчених в інший. Переконайтеся, що поліграфолог має достатній досвід роботи саме з Вашим типом тестів.


Частота перевірок

Навіть якщо поліграфолог має багаторічний досвід роботи в цілому, але він / вона в даний час не проводить тести на регулярній основі, слід розуміти, що навички експерта можуть притуплятися, в порівнянні з тим, хто проводить перевірки регулярно.


Контроль протидії

Існує багато літератури щодо протидії поліграфу. Досвідчений поліграфолог легко може виявити протидію випробуваного. Експерти використовують спеціальні датчики виявлення, які допомагають виявити людей, які намагаються змінити результати тестів. Використання цього обладнання є обов’язковим для поліграфологів. Уточніть у фахівця, які датчики будуть стежити за можливим протидією в ході тесту.


Устаткування

Переконайтеся, що поліграфолог використовує повністю справний обладнання. Деякі експерти намагаються отримати результат з пошкодженими інструментами. Запитайте поліграфолога, записуються чи всі обов’язкові канали на поліграфі (Дивись «Що таке поліграф»). Запитайте, скільки разів програмного забезпечення використовує поліграфолог, вона не повинна бути застарілою.


polytest-logos-white

У нас вузький список послуг. Ні продажу обладнання або навчання нових фахівців. Ми не знімаємось на ТБ, не створюємо професійні організацій. У нас немає академічних ступенів. Ми не заявляємо, що ми кращі фахівці в Україні. Але ми з упевненістю можемо сказати, що у нас достатньо знань і досвіду, щоб вирішити практично будь-яку проблему замовника.

Copyright 2015-2020. Все права защищены.


Разработка и продвижение сайтов SEO2
Call Now Button