Декілька слів про ціну перевірки на поліграфі.

Чому ціна перевірки на детекторі брехні при розслідуванні

крадіжок перевищує вартість кадрових.

  У даній статті ми хочемо відповісти на питання замовника: «Чому перевірити одну тему в спеціальному тесті коштує дорожче, ніж перевірити 6 різних питань в кадрових перевірках?». Постараємося пояснити:

   При спеціальних перевірках, люди спрямовані на тест знають, про що будуть питати. Їх хвилює тема тесту. Погодьтеся, коли підозрюють в крадіжці, відчувати себе спокійно важко навіть непричетній людині. Завдання поліграфолога полягає в тому, щоб відокремити хвилювання невинної особи від страху викриття винного. Це неможливо зробити без знання спеціальних методик і досвіду. Говорячи простими словами: спеціальні перевірки, важчі для експерта практично і психологічно.

   Дані тести вимагають знання спеціальних методик. Поліграф не вказує правду або обман – це все робота поліграфолога. Такі тести проводяться по заздалегідь розробленим тактикам з використанням спеціальних методів. Ці методи є строго структурованими. Іноді в методиках чітко прописано, що сказати, коли сказати і яким тоном сказати.

   Тест не закінчується виходом людини з кабінету. Після тесту проводиться скрупульозний аналіз отриманих графіків. Для проведення цього аналізу необхідно враховувати досить багато правил. Недотримання або порушення цих правил може призвести до того, що причетна людина пройде тест успішно і навпаки.

   Щоб успішно провести тест на детекторі брехні по крадіжці фахівець повинен мати достатній практичний досвід. У компаніях, де є штатні поліграфологи, такі тести проводять тільки досвідчені фахівці. У більшості випадків поліграфолог на першому році роботи не проводить тести на поліграфі при розслідуванні крадіжок. Вважається що спочатку потрібно набратися досвіду в інших типах перевірок;

   У таких тестах часто спостерігається протидія. Це вимагає від фахівця чіткого розуміння способів протидії і маніпуляцій з боку тестуємих. Розуміння не приходить саме. Воно досягається завдяки безперервному навчанню. Необхідно переймати досвід колег та ділиться власним досвідом, а це вимагає від експерта приймати участь в семінарах, професійних конференціях та курсах підвищення кваліфікації.

   Підводячи підсумки слід зазначити, що погано пройдений тест навіть найкращого фахівця в світі не слід приймати як беззастережне свідчення провини людини в крадіжці. Результати поліграфа мають ймовірнісний характер і вимагають зваженого підходу при роботі з ними.

Posted in Без категорії